نامه محرم - ۱

 

عزيزان محرم است . ماه عزاي محمد و آل محمد است . اللهم صل علي محمد و آل محمد <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

پرسيدم از هلال , چرا قامتت خم است 

 آهي كشيد و گفت كه ماه محرم است

رخت عزاء برتن كنيد و اندوه و حزن فراهم , كه نظر خدا بر عزاداران حسين (ع) است . بياييد به ياري و همراهي غريب بيابان هاي غيبت , حضرت حجت (عج) بشتابيم و در ناله هاي حضرتش شريك شويم ، كه فرمود :

 

فلئن اخرتني الدهور و عاقني عن نصرك المقدور

اگر روزگار مرا به تاخير انداخت و تقدير الهي مرا از ياري تو بازداشت و نبودم تا با دشمنان تو بجنگم ...

فلا ندبنك صباحا ومساء و لابكين لك بدل الدموع دما

پس هر صبح و شب براي تو گريه و زاري مي كنم و بر تو بجاي اشك خون گريه مي كنم .

 

و از فوق عرش ، نظر خداوند به اين معيت و همراهي حقيقي كه فوق معيت مكاني و زماني است بيافتند , اگر قدم صاحب عزا به مجلس ما گذاشته شود ، اگر نظري كند و پسند كند ، اگر راه حقيقي به سوي او باز است و محبت حضرتش به عزاداران جدش عظيم ،  اما حتي اگر اينقدر هم عمل نشود ، فقط نظري شود به شباهت ظاهري در اقل ابعاد، خدا مي داند كه چه فيض عظيمي كسب شده و چه درجه عظمايي اكتساب .

( ... )

در چند كلمه كوتاه :

 

محرم ماه توفيق و كسب مقامات است .

كربلا سرزمين جبران مافات و توبه نجات است .

عاشورا ورطه تقرب الهي و دخول به حرم خداست .

 

چرا ؟ چون محرم ماه حسين (ع) ابن علي (ع)، عزيز مصطفي (ص) است .

بگذار پراكنده و در هم بگوييم كه فكر اينگونه آشفته است و جان اين چنين بيقرار :

محرم ماه خروج از خود و تمام تعينات دنيوي است , محرم ماه هجرت و جهاد , فنا و شهادت است , محرم ماه توفيق من الله است , محرم فقط ماه برتري  و پيروزي خون بر شمشير نيست بلكه ماه برتري و تقدم شعر بر برهان و سبقت شعراء و مديحه سرايان از حكماء و اهل معرفت است كه شعر كربلاء برتر از حكمت آسمانهاست . ماه محرم باب واسع الهي است و آنچه از برهان و تعمّق و حكمت تدبر حاصل نشد به نوحه و زمزمه ايي حاصل ميشود .

 

آري آنچه از بزرگان در طول سال ممكن نشد از كوچكان در يك روزممكن است .

 

محرم ماه تفضل خدا بر عقب ماندگان قافله ايمان واسلام است . محرم ماه رسيدن به حاصل نجات محمدي (ص) و بهشت رضوان علوي (ع) به كشتي نجات حسيني (ع) است . محرم ماه جبران بالهاي شكسته از گناه فترس ملك به شفاعت حسين است . محرم ماه خروج احرار مقصر از صف يزيديان و پيوستن به كاروان حسين (ع) است محرم ماه جبران  تمام امانات و رسيدن قافله رسول(ص) الله است .

 

عزيزان فرق محرم و كربلاء فرق زمان و مكان است كه به روي هم جايگاه حسين (ع) است , كربلاء جاي و محرم گاه حسين (ع) است .

 

 كربلايي كه كشتي نوح طوفان زدگان بلا و گناه است , كربلايي كه وادي شهداي عاشقي است كه احدي از اولين وآخرين در مقام انها نيست . كربلايي كه باب بهشت خداست نه بهشت اوليا ‌‌ ، ‌كربلايي كه حرم امن الهي است , فوق كعبه ابراهيمي.

كربلايي كه بقعه مباركه و وادي تجلي نور بر موسي است كه البته فيض زيارت آن به اتمام به عشر حاصل شد .

كربلايي كه فوق عرش خداست و حسين (ع) به سان خداي اين عرش ,

كربلايي كه خاك مقدسش فوق آب مقدس الهي است در شفا و خرق حجب  , ومومن در دنيا و آخرت بي نياز از آن خاك نيست ,

كربلايي كه محل اجابت خداست به هر دعايي به هر شكل و صورتي محل الغاء تمام شرايط حكمت از باب رحمت و رافت است

همه و همه جاي محرم است و محرم زمان اوست .

 

 دوستان ! محــــــرم , ماه تقرب به خدا به اشك بر وِتر مَوتور است. محرم ,ماه جلب رضايت خدا به جـــلب رضايت حبيبه او فاطمه زهرا (س) است , محرم ,ماه رسيدن به بزرگترين بزرگي ها به كوچكترين قدمهاست , محرم ,ماه برابري اشك با خون , آه و لعن با شمشير ونيزه است .

محرم , ماه پيوستن به خيل كربلاييان به نيت قلب و تاسف بر فوت مواقف است .

محرم ,ماه مرهم اشك بر زخمهاي حسين (ع) است .

 

( ادامه دارد ... )

 

گزيده ايی دست نوشته يکی از علما

 

 

/ 12 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هدا

برای من يک اسطوره هست .....

hoda

دوست دارم مطلب آخرمو با کامنتاش بخونيد بهم تو بحثی که راه افتاده کمک کنيد

حیدر

حق با شماست ... آنچه از بزرگان در طول سال ممكن نشد از كوچكان در يك روز ممكن است ... زمانی که پای عشق حسین ابن علی در میان باشد ، (به قول یکی از دوستان) طبیعی است که عقل و دل با هم در آميزد و امثال حر را بر صليب عشق آويزد ... بیخود نیست که گفته اند : " ان للحسین محبة مکنونة فی قلوب المؤمنین ...

حزب اللهی از شمیران

مرگ بر دانمارک - مرگ بر اتریش - نوبت بعدی سفارت زلاند نو سه شنبه ساعت ۵ بعدازظهر: نياوران اقدسيه خيابان سوسن نبش کوچه چهارم پارک دوم شماره ۳۴ - صرف غذا ساعت ۸ در حسینیه نیاوران - خشم حزب الله رو ببینید - مرگ بر غرب

تیم عملیاتی شهید مصطفی میانی

از هنگامه خون و جنون خبر مي دهم. رزمندگان اسلام در يک عمليات صبحگاهي با نام رمز «کپنهاگ ۳» حمله به سفارت مجوسان دانمارکي را اغاز کردند. مقاومت دشمن در ديوار شمالي سفارت و همچنين درب ورودي ان در هم شکسته شده است. مجاهدين اسلام تاکنون ۲۰ جانباز در راه ولايت تقديم کرده اند که شايد برخي از انان به مقام رفيع شهادت نائل شوند. سردار طلايي در محل حضور دارد و خود از رزمندگان اسلام به خاطر رشادتهايشان تشکر کرد. زلاندنو زلاندنو نوبت توست. واي اگر خامنه اي حکم جهادم دهد.

علي فلاج اسفندآباد

درود. خواستم بگم وزارت آموزش و پرورش تلاش سختی برای بی سوادی زدايی می کنه اما اگه اين وبلاگ رو به وزير نشون بدند بی گمان درخواهد يافت هنوز بايد سخت تر بکوشد.

hoda

سلام عالی بود خوشحال می شم در بحثام شرکت کنيد

دهقان

سلام برادر! حالا جدأ کجا میخواهی هجرت کنی!؟ در ضمن خیلی متن باحالی بود، ممنون، فقط کلک ننوشتی که دست نوشته ی کی هست ها! البته به قول مولا علی (ع) مهم سخن است و نه گوینده ی آن. من فکر میکنم حمله به سفارت خونه ها به اون شکلی که من توی یکی از عکسهای خبرگزاری "مهر" (خبرگزاری دوران دولت مهرورزی!ست دیگه!) یکی از برادرها گرز سیاهی داشت میچرخوند، کار درستی نباشه. گرز اساسأ به شکلی استثنائی مربوط به بدویت وایکینیگی غرب اولیه هست و من واقعأ اصرار برخی دوستان ناآگاه در "ایرانیزه" کردن و بومی نشون دادنِ این سلاح وایکنیگی غربی ها رو نمیفهمم...