غفلت ...

هيچوقت فكر نميكردم احمدي نژاد رييس جمهور بشه ،<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

-  حتي وقتي در سالهاي 75- 76 در اعلاميه هاي انصار حزب الله با اين نوشته روبرو ميشدم :

 

تجمع فرهنگي – عقيدتي انصار حزب الله

سخنران حاج محمود احمدي نژاد

با حضور سردار حاج حسين الله كرم

 

 

جلساتي كه اثرات آنها تا قبل از دوم خرداد غالبا به خيابانها كشيده ميشد و حوادثي مانند سينما قدس ( درگيري و ضرب و شتم تماشاگران فيلم آدم برفي ) و ... را مي آفريد اما پس از آن تبديل به حركاتي كاملا مخفيانه و زير زميني در ابعاد اقتصادي و سياسي شد ( آژانس هوايي توكاتور و يا امتياز واردات موز و ... )

 

-  حتي وقتي شنيدم كه اردبيل استان شده و اين تازه استان نوپا بدست مهندس احمدي نژاد اداره ميشه و جالب اينكه در همان 2 سال اول هم ايشون استاندار نمونه شناخته شدند ( با چه ضوابطي؟ خدا ميداند. )

 

- حتي وقتي شنيدم كه سكان كشتي طوفان زده شهر تهران پس از كشمكشهاي سياسي طولاني بالاخره بدست شخصي به نام دكتر محمود احمدي نژاد افتاده است !

 

- حتي وقتي در كمتر از 2 ماه پس از شهردار شدن ايشان، به مقاله ايي در روزنامه شرق برخورد كردم با عنوان ( نقل به مضمون ) : از خيابان فرجام تا خيابان بهشت ، از خيابان بهشت تا كاخ بهشت !!! كه نويسنده آن ( قوچاني بود به گمانم ) بيان كرده بود كه احمدي نژاد به شهرداري راضي نيست و با حمايت فرماندهان ارشد سپاه براي رياست جمهوري دور خيز كرده است .

 

- حتي وقتي ولخرجيهاي شهرداري در كمك به مساجد و هيئتها در ماه محرم و همچنين پرچمهاي سياه  چاپي ايام فاطميه كه با هزينه هاي گزاف، فقط و فقط آرم سازمان فرهنگي هنري شهرداري را يدك مي كشيدند و نشاني از تسليت در آنها نبود، ديدم  !!

 

- حتي وقتي شنيدم كه آقاي مصباح مبلغ 12 ميليون تومان از شهرداري به عنوان كمك به مدرسه علوم دينيه خودشان دريافت كرده اند و هيچكس فكر نميكرد كه اين كمك قرار است در آينده ايي نه چندان دور هزينه تبليغات رياست جمهوري ايشان آنهم از نوع اسلامي ( نماز امام زمان و روزه 5 شنبه 2 تيرماه) شوند .

 

- حتي وقتي ديدم از پول بيت المال به هر معلم آموزش و پرورش 50.000 تومان هديه و به هر مدرسه مقدار قابل توجهي كتاب و وسايل آزمايشگاه دادند، باز هم متوجه نشدم ....

 

هيچوقت هم از خودم نپرسيدم كه چطور يك نفر، يك شبه ره صد ساله را مي پيمايد و تبديل به يك رجل سياسي ميشود. تعريفي كه حتي افراد بزرگتري مانند معين (كه 2 دوره وزير بوده ) و يا سحابي و ... را شامل نميشود.

 

نه تنها من، بلكه خيليهاي ديگر هم متوجه اين عوامفريبي ها نشدند تا هنگام انتخابات .

آنها كه براي آگاه كردن مردم اقدام به نوشتن مقاله و ايراد سخنراني ميكردند با نام فاسد، دزد بيت المال، معاند با نظام و ... معرفي شدند و آنها كه در ستاد حاج محمود كار ميكردند به عنوان بسيجيان و جوانان پرشور و مخلص نام برده مي شدند و همه جا هم اعلام ميشد كه امورات ستاد آقاي دكتر كاملا مردمي و بدون صرف كردن هيچگونه هزينه و اسراف مي باشد غافل از اينكه آقاي دكتر و نزديكانشان از 2 سال قبل براي انتخابات هزينه كرده اند !!!

 

اما حيف و صد حيف كه ديگر دير شده است و ما ايرانيان مثل هميشه حافظه كوتاه مدتمان اجازه يادآوري مصائب و مشكلات اجتماعي قبل از دوم خرداد را نداد. انصار حزب الله، قتلهاي زنجيره ايي، پيام دانشجوي بسيجي، ...

 

ادامه دارد ...

/ 42 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پریا

آقای کيميا ...... اگه ايشون هر کاری هم کرده باشند . از گند کاری بقيه بهتر بوده .. ريخت و پاش تو ستاد انتخاباتی و دادن سکه و پول نتونست رای بياره .. از خيليهای ديگه بهتره چون نشون داد به فکره حتی برای تبليغ .. ديگران هم عقل داشتند اينطور تبليغ می کردند .. از هوش بالاشه .. از کجا اورده!! از همونجايی که خيلی از همين شماهايی ( نه شمای خاص) که خرج دانشگاه و استادها و هزاران خرج ديگه تون ميشه اما هميشه درساتون به سنوات و.. ميوفته .. از همين بيت المالی که مردم عادی دارن قطره قطره اش رو دور ميريزن .. از همون پولی که خرج دک و پوز آقا ها و آقا زاده ها میشه و میگن قیافه این آقا به رییس جمهوری نمی خوره .. .

پریا

وقتی ۱۷ ميليون رای پشتشونه .. يعنی قابل احترامن . اين حرفها که از مذهبيها که ميدونن جزای گناه چيه بعيده!! ديگه از انتخابات حرفی نمی زنم .. چون تموم شد .. و شکر خدا بحمدالله مردم با قاطعيت رای دادند

پریا

از همون پولی که آقايون خونه و ماشين می خرند .. بده يکی اورده داده به يه معلم بدبخت!! بده نداده ماشين و لباس گرون قيمت بخره؟! بده نداده دکور چند ميليونيش رو عوض کنند چون دلش رو زده؟! بده نداده تا بچه اش بره خارج درس بخونه ...... آيا شما بيت المال درست مصرف می کنی؟!! حرصم ميگيره پول امثال من چه جوری داره تو اين دانشگاهها خرج ميشه به اين استادا ميليونی حقوق ميدن .. اونوقت اين دانشجو مياد ميگه درس نخوندم خوب افتاد به ترم ۱۲!! يا چه می دونم مصرف تو نون و بنزين و.. هرچی که با بيت المال سوبسيد داره!! آيا کسی هست حق مردم نخورده باشه؟!! خود من تو اداره دارم اين مطلب رو می نويسم با مال بيت المال!!!! علی واسه يه لحظه کار خودش شمع بيت المال رو خاموش کرد ..... وقتی دم بزنيم که بيت المال چی شد که مطمئن باشيم خودمون رعايت می کنيم .. مطمئن باشيم فرزند رانت خوار نيستيم! مطمئن باشيم کسی بود معصوم و ما بهش رای نداديم .. و حالا ايشون رييس جمهورن .. حالا می خواد هرکی باشه ... احترام به مردم واجبه .. گذشته هم گذشته ..انشاءالله درست کار کنند ....

.

سلام! نبردنت هنوز؟ :))

فردوس

سلام. دست خانم پریا درد نکنه ! یه حرفی گفتند که ما مجبوریم تا قیام قیامت مهر سکوت بزنیم<<تو همين پيامات نگاه کنی می بينی چه طرفدارای داره .. و کيا ازش حمايت می کنند .. و کيا باهاش مخالفند>> با این حساب اگه یه وقت خدای نکرده ما انتقادی داشته باشیم ؛ معلومه تو کدوم دسته جا میگیریم !!! واقعا افسوس!

حاج حميد

سلام. مثل اينکه اينجا دعواست./. دوستان خوبه قبل از حمله به يکديگر قدری قدرت تحمل مخالف را در خودمان تقويت کنيم و با سعه صدر نقد را بانقد و انديشه را باانديشه جواب دهيم. اين دوستمان در رابطه با اقدامات جناب آقای احمدی نژاد شبهاتی بوجود آمده و مطالبی را عنوان داشته اند. . اما بايد ياد آور شوم همانطور که در شريعت اسلام هم بدان اشاره شده ملاک اعمال انسان نيات آنهاست و اين نيت است که ملاک پذيرش يا عدم پذيرش فعل انسان در نزد پروردگار است. لذا اقدامات جناب آقای دکتر احمدی نژاد و کمکها و مساعدتهای ايشان و تقارن آن با موضوع انتخابات باعث ايجاد شک و شبهه برای برخی افراد جامعه شود و اين شبهه را در ذهن آنها بوجود بياورد که اين اقدامات بخاطر جلب آرا و ... بوده. لذا به نظر من هيچ کسی بطور قطعو يقين از نيات افراد جز خداوند با خبر نيست . اما بهترين پاسخ به اين شبهات چيزی نمی تواند باشد جز عملکرد آقای دکتر احمدی نژاد در مقام رياست جمهوريش. و عملکرد آن می تواند به اين شبهات پاسخ دهد . پس بهتر است برای یافتن پاسخ شبهات . قدری تحمل و تامل کنيم و عملکرد ایشان را به نظاره بنشینیم.... یا علی مدد

سلمان

ايول حاج حميد :) ... قربون آدم چيز فهم

حاج حميد

مطلب ديگه ای که به نظرم لازم می بينم عنوان کنم . اينه که به گونه ای برخورد نکنيم که باب نقد را ببنديم. چرا که اگه نقد نباشه يقينا افعال و اعمال و کردار انسانها تصحیح و تعالی پیدا نمی کنه. البته ناگفته نماند باید مرز بین نقد و تخریب را بشناسیم و خلط مبحث نکنیم... و مورد دیگه ای که به نظرم مفید آمد این است که اقدامات جناب آقای دکتر احمدی نژاد به هر نيتی که صورت گرفته باشد به نوع ترويج فرهنگ ( کمک و همکاری و مساعدت) مثبت هستش . که اميدوارم اين فرهنگ بشکل واقعی و کامل آن در جامعه و در بین مديران اجرايی نشر و گسترش پيدا کنه.

حاج حميد

مطلب ديگه ای که به نظرم لازم می بينم عنوان کنم . اينه که به گونه ای برخورد نکنيم که باب نقد را ببنديم. چرا که اگه نقد نباشه يقينا افعال و اعمال و کردار انسانها تصحیح و تعالی پیدا نمی کنه. البته ناگفته نماند باید مرز بین نقد و تخریب را بشناسیم و خلط مبحث نکنیم... و مورد دیگه ای که به نظرم مفید آمد این است که اقدامات جناب آقای دکتر احمدی نژاد به هر نيتی که صورت گرفته باشد به نوع ترويج فرهنگ ( کمک و همکاری و مساعدت) مثبت هستش . که اميدوارم اين فرهنگ بشکل واقعی و کامل آن در جامعه و در بین مديران اجرايی نشر و گسترش پيدا کنه.

بنده خدا

از کسی که طرفدار دکتر سردار خلبان اصولگرا اصلاحطلب و.......... بوده (همونی که پول تبلیغاتش از قاچاق کالا نبوده!!!!!) بعیده که جرات کنه وارد این مسائل بشه. تازه اش هم ایشان اصلا در فکر تهدید و دخالت در دولت خاتمی (قضیه نامه!!!) نبوده اند!!!