يه ضرب المثل آمريکايی ميگه :

يه سرخپوست خوب٬ سرخپوست مرده است !!!!

يه ضرب المثل ايرانی هم ميگه :

يه الگوی مناسب برای جوانان٬ يه فرمانده شهيده .

چرا اينو ميگم ؟

چون تا وقتی آقا مهدی باکری زنده بود و شهردار بود٬ حرفهاش برای آقايون گرون بود و توسط حاج آقای حسنی ( امام جمعه معروف اروميه ) زيرابش خورد و از شهر بيرونش کردند . حتی وقتی شهيد شد يه حاج آقايی توی سخنرانی مجلس ترحيمش گفت : خدا کنه آقا مهدی قبل از مردن !! توبه کرده باشه !!!!

 اما حالا که ديگه آقا مهدی برای آقايون خطری نداره همه جا عکسش رو ميزنند !!

چون تا وقتی حاج حسين خرازی زنده بود به خاطر نظر مخالفی که با آقای هاشمی داشت از کار برکنار شد و حقوقش  قطع و نيروهاش هم ...... اما پس از شهادت کلی عکس و تابلو و برنامه تلويزيونی و ...

چون تا همين ۱ سال پيش که حاج داوود کريمی توی مغازه کوچيک آهنگری داشت با سختی کار ميکرد هيچکدوم از همين حاجی و سيد های قديم و سردار و سرلشگر و دکتر مهندسهای جديد بهش سر نزدند و محجور گذاشته بودنش . حتی خبر شهادتش رو هم نذاشتند زياد مطرح بشه اما الان که ديگه از گزند انتقاداتش در امان هستند يواش يواش عکسش رو ميذارن بقل بقيه شهدای معروف !!!

چون کم نبودند آوينی ها و ... که توسط روزنامه کيهان تخريب شخصيتی شدند و پس از شهادت شدند معصومتر از ائمه (استغفرالله )

چون هيچکدوم از اين الگوها با عافيت طلبی و جاه پرستی آقايون سازش نداشتند !! و همين براشون گرون بود.

به قول عصار :

رمز ديشب يا محمد يا علی ........ رمز امشب پول و جاه و صندلی

و به قول شهيد چمران :

وقتی شيپور جنگ به صدا درآيد٬ مرد از نامرد مشخص می شود .

 

/ 7 نظر / 10 بازدید
bita

ye zarbolmasale engelisi ham mige you can`t make an omlet with out breking an egg!!

مجتبي

فکر کنم تو هم کم کم به شهدا بپيوندی با اين مطالبت... بعدا من توی تلويزيون ازت تعريف می کنم... قول ميدم! يه کم فکر اين باش که تو هم قبل از مردن(!!!) توبه کنی که من دروغ نگم...!

MM

یه چیزی! شهید نشو! فکر نکنم حاضر باشی شهید بشی و مجتبی لق تو تلویزیون ازت تعریف کنی! فک کن! وا!

راوی فصل سرخ

ماه رمضان شد می و ميخانه برافتاد ، عشق و طرب و باده به وقت سحر افتاد / مهمانی خدا بهت خوش بگذره

زهرا

از قديم گفتند : آدم اگه بخواد عزيز بشه يا بايد بميره يا بايد دور بشه ، حالا حکايت اينا هم همينه ، هميشه هم همين جوری بوده ، مخصوص ايران و شهدا و قرن ۲۱ هم نيست!!

...

به نام او www. 5dari . com برگزار می کند: جشن واره ی وبلاگ نویسی سیبه سایت 5 دری به مناسبت نیمه ی شعبان و هفته ی دفاع مقدس اقدام به برگزاری جشن واره ی وبلاگ نویسی در سه موضوع " روز نوشت ادبی " " انتظار و ظهور " " دفاع مقدس " می نماید . علاقه مندان می توانند آدرس وبلاگ خود را تا 28 مهر ماه هشتاد و چهار به 5 دری ارسال نمایند .همایش این جشن واره ، هم زمان با ولادت امام رضا (ع) برقرار شده و به افراد برگزیده جوایز نفیسی اهدا می گردد. به منظور چاپ آثار برگزیده می توانید نوشته های وبلاگی خود را تا همان تاریخ برای ما بفرستید . باتشکر 5دری دات کام

بی نام

سلام سلمان. ماه رمضونت مبارک. بعد از افطار وقتی داری خلال دندون می خوری ما رو هم دعا کن. يا علی